Genel Özellikler

İşletim Sistemi : Android

İşlemci hızı : 1.5 Ghz ( Dört Çekirdekli )

Ekran Boyutu: 5.7″(inç) Kapasitif Super AMOLED Ekran

Kamera Çözünürlüğü : 16 Megapixel

Ekran Çözünürlüğü : 1440 x 2560

Dahili Bellek : 32 GB

RAM : 4 GB

Dokunmatik Ekran/Görüntülü Görüşme/3G/4G : Var

Bluetooth/Java/GPS/Radyo/Entegre Kamera : Var

Çift Hat/ Arttırılabilir Hafıza : Yok

Ekran Renk Sayısı : 16 M

Hafıza Kart Desteği : Nano Slim

GSM Frekansları : 1800-1900-850-900-2100 MHz

Boyutlar : 153.5 x 77.3 x 7.6 mm

Ağırlık : 171 gr.

Samsung Galaxy Note 5 şimdiye kadar çıkarılan serinin son telefonu olma özelliğinin yanı sıra en çarpıcı ve en göz alıcı cihazı olma özelliğini de içinde barındırıyor.

Samsung Galaxy Note 5 ile hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Göz alıcı tasarımı ve şık görünümü ile sizlere ihtişamlı bir teknoloji harikası  olan bu ürünü anlatmaya çalışacağım. Cihazın önemli artılarını incelediğimizde çok kısa sürede şarj edilebiliyor olması, S Pen ile temas etmeden komuta edebilme imkanı, sabit görüntü elde etme olanağı vb. birçok faydalı ve hayatınızı kolaylaştırıcı özelliklere erişebiliyor olacaksınız.

Galaxy Note 5 in 1.5 GHz lik işlemci hızı ve 4 çekirdekli işlemcisi ile uygulamalara çok daha hızlı ve ekran geçişlerini beklemeden gerçekleştirebileceksiniz.

Galaxy Note 5 in kablosuz şarj aparatı ile 120 dakika gibi kısa bir sürede tamamıyla dolu hale gelen şarjı cihazın en iddialı özelliklerinden yalnızca bir tanesi.

Note 5 in 16 MP’lik kamerası ile dilediğiniz her an göz alıcı, çarpıcı ve mükemmel kalitede fotoğraf ve video çekme imkanı parmaklarınızın ucunda olacak…

Samsung Galaxy Note 5 e ait yepyeni S Pen ile ilgili söyleyeceğim özellikler sizleri daha da heyecanlandıracak. Çünkü S Pen i yuvasından çıkardığınız andan itibaren devreye giren temassız komut verme ve işlemlere erişebilme kolaylığı sizleri daha hızlı ve kusursuz bir çalışma imkanı verecektir. S Pen ile her ne kadar daha çok işlem yapabilme özelliği eklenmiş olsa da temel işlevler de daha iyi duruma getirildi. Örnekleyecek olursak; gerçekçi basınç hassasiyeti ve çok hassas olan kalem ucu ile yazı yazarken ve çizim yaparken tüm kontrolün sizde olduğunu hissedeceksiniz…

 

Samsung Galaxy Note 5 Akıllı Cep Telefonu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir