1770221454_1937236661_o

Genel Özellikler

Ekran Boyutu : 3″

Digital Zoom : 4X

Optik Zoom : 10X

Kamera Çözünürlüğü :14.1 Megapixel

Video Çözünürlüğü : 1920 x 1080

ISO Hassasiyeti : Otomatik (100-6400)

TFT/SD Kart/SDHC Kart/SDXC Kart : Var

Dahili Hafıza : Var

  • İnce ve Kompakt Gövdede Güçlü 10x Optik Zoom LEICA DC Lens
  • AVCHD / MP4 Formatında Full HD Video Kaydı ve Stereo Mikrofon
  • Yeni Geliştirilmiş 14.1-megapiksel Yüksek Duyarlılıklı MOS Sensör
  • 14.1-megapiksel Çözünürlükte 10 Kare/Saniye Art Arda Çekim
  • 0.1 saniye Işık Hızı AF
  • HDR, Minyatür Efekti, Panorama Çekim ve Yaratıcı Rötüş

Panasonic Lumix DMC-SZ7 ile Full HD Video kaydına sahip, 10x Optik Zoom LEICA DC IMG-0150-1lensli, ince ve kompakt fotoğraf makinesine sahip olacaksınız. Panasonic Lumix SZ7 ince ve kompakt bir gövdeye sığan 25mm ultra geniş açılı (35mm kamera eşdeğeri: 25-250mm) güçlü 10x optik zoom LEICA DC lense sahiptir. Yeni lensi sayesinde ultra genişten telefotoya olan zoom aralığı ince gövdeye sığdırılmıştır. Akıllı Zoom teknolojisiyle 10x optik zoom, gücünü 20x’e kadar çıkarabilmektedir. Bu genişletilmiş zoom özelliği Akıllı Çözünürlük teknolojisi sayesinde görüntü kalitesindeki bozulmayı minimumda tutarak dijital zoomun kullanılmasını sağlar.

Panasonic Lumix SZ7, AVCHD / MP4 formatında Full HD 1920 x 1080 video çekimi sunuyor. AVCHD formatı HDTV’ler veya Blu-ray DiscTM oynatıcılar gibi AV aygıtlarıyla mükemmel uyumluluk sağlar. Ayrıca MP4 formatı bilgisayarlarla yüksek uyumluluğa sahiptir. Özel bir tuş sayesinde ek ayarlara ihtiyaç duymadan anında video kaydına başlayabilirsiniz. 10x optik zoom ve iA (Akıllı Otomatik) Modu video kaydında kullanılabilir. Ayrıca videolarda Dolby® Digital Stereo Creator ile yüksek kaliteli ses kaydı bulunuyor.

Yüksek hızlı sinyal çıkışına ve yüksek duyarlılıkta görüntü kaydına sahip olan 14.1-megapiksel MOS sensör, birçok gelişmiş özelliği mümkün kılıyor. MOS sensörün mükemmel S/G oranı ve Venus Engine’in Akıllı Gürültü Azaltma sistemi düşükten yüksek duyarlılığa üstün netlikte fotoğraf ve video çekimi sunuyor. Ayrıca 14.1-megapiksel MOS sensör tam çözünürlükte ISO3200 değerine kadar görüntü kaydı sunuyor.

291149-panasonic-lumix-dmc-sz7-top

Yüksek hızlı dijital sinyal çıkışı teknolojisi Panasonic Lumix SZ7’nin 14-megapiksel tam çözünürlükte saniyede 10 kare, mekanik örtücü ve 5 kare saniyede sürekli AF ile kayıt yapmasını sağlar. Ayrıca akıcı Full HD video kaydını da mümkün kılıyor. Kare sayısı, AF ayarı ve kayıt çözünürlüğü objenin hareketine göre kolayca seçilebiliyor. Ek olarak göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşen çekim fırsatlarını yakalamak için 0.1 saniye Işık Hızı AF ve hızlı başlatma özelliklerini sunuyor.

iA Modundaki HDR (Yüksek Dinamik Aralık) ile farklı pozlama değerlerinde çekilen birçok görüntü zengin ton geçişlerine sahip düzgün pozlanmış tek bir görüntü oluşturuyor. Minyatür Efekti modunda sınır bölgeler odak dışına alınarak görüntüye diorama etkisi veriliyor, bu videolar 10x hızlı şekilde oynatılıyor ve göze daha gülünç gelen bir etki yaratılıyor. Panorama Çekim Modu yatay / dikey panoramik görüntüler oluşturulmasını sağlıyor. Yaratıcı Rötuş 6 filtreden oluşuyor: Oyuncak Efekti, Yumuşak Odak, Dinamik Tek Renkli, Dışavurumcu, Yüksek ve Retro. Cihazın fiyatı ise ortalama 500-600 Türk Lirası arasında değişiyor.

Panasonic Lumix DMC-SZ7 14.1 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir